רוצים לחבר בין התלמידים? פותחים שנה עם תלמידים חדשים? רוצים לחגוג סיום שנת לימודים? אנו מזמינים אתכם להתגבש חברתית עם ויטמין שיא. כאן תוכלו ליצור את הבסיס להצלחת הכיתה בתחום הלימודי והחברתי. באמצעות פעילויות חינוכיות המותאמות לתוכניות משרד החינוך, סדנאות העצמה, התפתחות אישית ואחריות קבוצתית, עם המון ערך ובאווירה נפלאה, תקבלו יום שכולו כיף. התלמידים […]

img
רוצים לחבר בין התלמידים?

פותחים שנה עם תלמידים חדשים? רוצים לחגוג סיום שנת לימודים?

אנו מזמינים אתכם להתגבש חברתית עם ויטמין שיא. כאן תוכלו ליצור את הבסיס להצלחת הכיתה בתחום הלימודי והחברתי.
באמצעות פעילויות חינוכיות המותאמות לתוכניות משרד החינוך, סדנאות העצמה, התפתחות אישית ואחריות קבוצתית, עם המון ערך ובאווירה נפלאה, תקבלו יום שכולו כיף. התלמידים יצאו מהחוויה: מאושרים, מחוברים, מחוזקים ומלאי מוטיבציה.

פעילות מעצימה – בהתאמה לתוכניות משרד החינוך

הפעילות החינוכית של ויטמין שיא מותאמת לתכניות הליבה של משרד החינוך ומתאימות לבתי ספר יסודיים ותיכוניים וקייטנות. הפעילות מתחילה בסדנה אינטראקטיבית הפותחת את יום הפעילות ועוסקת בנושא שנבחר על ידי בית הספר. לדוגמא שיתוף פעולה ועבודת צוות, מנהיגות ויצירתיות, כוח רצון, כוח הקבוצה או כל נושא אחר שמזמין הפעילות מבקש להתמקד בו. ניתן להזמין סדרת סדנאות או חוג שנתי בנושאים חברתיים שונים.

סדנת הפתיחה מיועדת לכלל המשתתפים טרם שיתחלקו לקבוצות פעילות קטנות יותר.

כל קבוצת פעילות, מלווה על ידי מדריך המעביר אותה בין התחנות האתגריות הפרוסות בשטח תוך הנחיית הפעילות. התחנות כוללות קיר טיפוס, מתקני  ODT מיוחדים, מאתגרים ומגוונים המקדמים עבודה משותפת ויוצרים גיבוש בכיף והנאה.  

במהלך הפעילות המשתתפים עוברים בן התחנות וצוברים נקודות. כל התחנות מבוססות על אלמנט של מדידת זמן המכניס התלהבות ושיתוף הקבוצה על מנת להגיע לשיא.

בסיום הסדנה מסכמים המשתתפים את הנקודות, מחדדים את התובנות מהפעילות, תוך שהם נותנים דוגמאות ממהלך הפעילות. המשימות אותן חווים חברי הקבוצה במהלך הפעילות הינן מעצימות ברמת האישית והקבוצתית.

אורך הפעילות: 1.5-3 שעות בהתאם למטרות הפעילות.

כל קבוצת פעילות מונה עד 15-20 משתתפים. ניתן להפעיל בו זמנית עד 500 משתתפים.
תכני הפעילויות מותאמים לגיל המשתתפים.

סדנאות לכל מטרה חינוכית:

סדנה 1: גיבוש ושיתוף פעולה מוצלח

במהלך הפעילות חווים משימות קבוצתיות, מאתגרות וחווייתיות במתקני ה odt, בעזרת שיתוף פעולה ועבודה משותפת של כל חברי הקבוצה, מצליחים המשתתפים להגיע להישגים יפים ומרשימים. החוויה המשותפת תורמת לגיבוש, עניין ואתגר .

סדנה 2: הכוח לחלום: הגשמה והצלחה

במהלך הפעילות מפתחים המשתתפים את היכולת לחלום גם על מה שנראה כבלתי אפשרי כדי להגיע להישגים. הסדנה מפגישה את חברי הקבוצה עם חלומות שלא היה נראה שיש להם סיכוי שיתגשמו. בעזרת החוויה אותה עובדים במעבר בין המתקנים השונים הם מגלים שגם הם מסוגלים לחלום ולהצליח להשיג את מה שהם רוצים. ברמה האישית מברר כל אחד מהו החלום הפרטי שלו.

סדנה 3: לומדים לתכנן: הגדרת מטרות לחיים

במהלך הפעילות לומדים המשתתפים מושגים, הגדרת מטרות ויעדים, חווים את הכוח שבקביעה והתכנון שלהם. בני גילאים שונים לומדים כיצד ניתן להתקדם במישור האישי והקבוצתי באמצעות הצבת מטרות קבוצתיות ואישיות. במהלך המפגש למדים מהי החשיבות של הצבת מטרות וכיצד ניתן להשיגן, כיצד ניתן להתגבר על חסרונות לצורך השגת מטרות ומה היו ההצלחות שהושגו במהלך הפעילות בזכות עבודה קבוצתית. חברי הקבוצה מציבים מטרות, רואים כיצד ניתן להשיגן ומה נדרש מהיחיד ומהקבוצה במהלך הפעילות המשותפת.

סדנה 4: נולדתי להוביל: מנהיגות אישית וקבוצתית

במהלך הפעילות חווים משתתפי הקבוצה את מנהיגותם האישית, מכירים סוגי מנהיגות ובוחנים מתי עליהם להנהיג ומתי לאפשר לאחרים להנהיג. הפרטים מבינים את הכוח הן בהובלת הקבוצה והן בפינוי מקום המוביל למנהיג אחר מהקבוצה. מתוך משימות שונות, הניתנות במהלך הסדנה, מחודדות התכונות הנדרשות למנהיג או מנהיגה, מתי נדרשת מנהיגות, מי קובע מי הוא המנהיג, מהי מנהיגות חיובית ומהי מנהיגות שלילית, וכיצד ניתן להנהיג את החיים הפרטיים אם רק לוקחים את המושכות.

סדנה 6: חשיבות התמיכה: כוחות חיוביים, חזקות, יכולות ותפקידים בקבוצה

במהלך הפעילות לומדים משתתפי הקבוצה את הכוחות, היכולות והתפקידים השונים בקבוצה ובחיים. כאשר היחיד מתמקד ביכולות ומפתח את הכוחות הוא יכול להגיע להישגים מרשימים. ע"י חיזוק הקבוצה, פרגון והצפת הכוחות החיוביים שיש בכל משתתף חווים חברי הקבוצה את האנרגיה שיש להתמקדות ביכולות ואת התמיכה של הקבוצה בהשגת המטרות המשותפות.

סדנה 7: לחץ חברתי – סביבה מעכבת מול סביבה מקדמת

לסביבה כוח להשפיע על המחשבות ועל המעשים. באמצעות פעילות ייעודית חווים המשתתפים את הכוח שיש לסביבה להשפיע על כל אחד מהם, הם מבררים לעצמם ממה הם רוצים להיות מושפעים וממה לא, ומגלים שיש להם את יכולת הבחירה. באמצעות הפעילות עולות תובנות אישיות באשר לדרך ההתמודדות של הפרט עם השפעת הסביבה – לחיוב ולשלילה על התפקוד היומיומי.

סדנה 8: מתבגרים: אחריות אישית וקבוצתית

במהלך הפעילות חווים המשתתפים את היכולת לקחת אחריות ולהסיר אחריות ואת התוצאות הכרוכות בכך. למדים מהי אחריות קבוצתית, מה הקושי והמחיר האישי של לקיחת אחריות מחד ומהם הרווחים שיכולים להשיג מבחינה קבוצתית ואישית כתוצאה מלקיחת אחריות מאידך. נוכחים לדעת באילו מצבים הם עצמם לוקחים אחריות ובאילו נותנים למישהו אחר לקחת אותה במקומם ומבררים את הסיבה והתוצאה.

סדנה 9: לא מפחדים משינוי

זה הזמן לשחרר את הפחד וללמוד צורות שונות של התמודדויות עם שינוי. בסדנה זו המשתתפים לומדים כיצד השינוי יכול להוציא את הפרט והקבוצה מאזור הנוחות ולקדם אותם באופן אישי וקבוצתי.

סדנה 10: להעביר מסר: תקשורת בן אישית נכונה

כאן ילמדו המשתתפים את היתרונות והחסרונות של מרכיבי התקשורת וההקשבה בקבוצה, כיצד התקשורת מסייעת בהעברת מסרים מהאחד לשני, תרומתה של תקשורת נכונה ואיכותית על גווניה השונים (לא רק מילולית) לאחדות הקבוצה ולהשגת מטרות.

סדנה 11: זה הזמן להעז: לקיחת יוזמה

במהלך הפעילות חווים המשתתפים את היכולת לקחת יוזמה ולהיות פרואקטיביים במשימות והם משליכים יכולת זו על חייהם הפרטיים. מתוך המשימות הם מבינים מהו המחיר והקושי בלקיחת היוזמה מצד אחד ומגלים לאילו תוצאות אפשר להגיע כשמעיזים ולוקחים יוזמה ופועלים מאידך.

סדנה 12: כוחה של קבוצה ושיתוף פעולה

במהלך הפעילות חווים המשתתפים את הכוח והעוצמה שיש לקבוצה ולעבודה המשותפת. בסדנה חווים כיצד התמיכה של הקבוצה, ההקשבה וההבנה של המשתתפים בקבוצה הינם מרכיב משמעותי והכרחי בעבודה המשותפת ובהתקדמות של כל פרט בקבוצה לצורך השגת מטרות.

סדנה 13: יצירתיות מחוץ לקופסא"

במהלך הפעילות לומדים המשתתפים לפתח את היצירתיות וחווים את החשיבות של חשיבה ייחודית להתפתחות שלהם. במהלך הפעילות חווים המשתתפים מיצוי יכולות, השגת מטרות באמצעות תקשורת טובה, התגברות על מכשולים והגעה להישגים בעזרת יצירתיות וחשיבה יצירתית מחוץ לקופסא.

סדנה 14: הכול על מוטיבציה

במהלך הפעילות חווים לומדים את הכוח המניע את היחיד והקבוצה לפעול, איך מגייסים מוטיבציה לצורך הגעה להישגים, מהם זרזי מוטיבציה לעומת מעכבי מוטיבציה ברמה האישית והקבוצתית. מה מניע מוטיבציה ומה מחסל אותה. פעילות מצוינת למטרת השגת יעדים בקלות.

סדנה 15: התמודדות עם אתגרים בקלות

במהלך הפעילות חווים המשתתפים התמודדות עם קשיים, הצפת מחסומים להשגת מטרות, ולומדים להפוך את הקושי מחסם המעכב התקדמות, למקפצה לצורך השגת מטרות אישיות וקבוצתיות. כל זאת על ידי השתתפות במשימות אתגריות המחייבות את הקבוצה לעבודה משותפת, המצריכה התמודדות עם אתגרי המשימה עצמה לצד האתגר הקבוצתי של השגת המטרה המשותפת.

החלטתם לפרגן ביום כיף מגבש מחוץ לביה"ס?

צרו אתנו קשר או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

אתה יכול לגלות טוב יותר את אופיו של אדם במשך שעה אחת של משחק מאשר בשנה שלמה של שיחה
אפלטון

  צרו איתנו קשר

  נגיע אליכם לכל מקום בארץ
  או שתגיעו אלינו לפארק ויטמין שיא בירוחם

  ×
  img

   דברו איתנו

   צרו איתנו קשר

   טלפון להזמנות

   0547959237

   כתובת המייל שלנו

   vitamin.odt@gmail.com

   הכתובת שלנו

   השקד 1400, ירוחם, מיקוד 80500