פעילות חינוכית, מעשירה ומלאת ערך לכל מטרה צבאית המסגרת הצבאית היא פלטפורמה נפלאה ליצירת קשרים חברתיים, התפתחות אישית והעלאת המורל. לעיתים רבות, נוצרת שחיקה טבעית כתוצאה מהשגרה ויש צורך לצאת מאזור הנוחות, לנסות משהו חדש ומרענן שיעשיר את ההוויה היום יומית, יפתח את הראש וישפר את התפקוד. לפעילויות מחוץ לקופסא בעלות ערך יש חשיבות רבה. […]

img

פעילות חינוכית, מעשירה ומלאת ערך לכל מטרה צבאית

המסגרת הצבאית היא פלטפורמה נפלאה ליצירת קשרים חברתיים, התפתחות אישית והעלאת המורל.
לעיתים רבות, נוצרת שחיקה טבעית כתוצאה מהשגרה ויש צורך לצאת מאזור הנוחות, לנסות משהו חדש ומרענן שיעשיר את ההוויה היום יומית, יפתח את הראש וישפר את התפקוד.
לפעילויות מחוץ לקופסא בעלות ערך יש חשיבות רבה. הן נותנות מענה לחיזוק קשרים ומיומנויות, טיפוח נאמנות, פיתוח מנהיגות ייחודית משמעותית והעלאת שביעות רצונם של החיילים – המפקדים והפקודים.

אז מה מחכה לכם ביום גיבוש עם ויטמין שיא?

יום כיף ייחודי ומאתגר המשלב את כל פעילויות הפארק האתגרי בירוחם  – אופניים, מתקני אתגר, ניווט ועוד. שילוב של טבע, תחרות והנאה גדולה. סדנה המתייחסת לצוות ולתפקידים בתוך הצוות, לאימון, ליכולת לסמוך ולהוביל קדימה, ליכולת התקשורתית בין חברי הצוות, מציאת פתרונות משותפים ועוד.

הכוון הזנק – פעילות חינוכית לחיילים בסדיר

חיילים מרוויחים יותר עם הפעילויות החינוכיות של ויטמין שיא, במסגרתן הם חווים חוויה מעשירה ושונה מסדר היום הצבאי הסטנדרטי, כגון: חוויה ספורטיבית של קירות טיפוס, סדנאות ODT מאתגרות לפיתוח כישורים חברתיים ומיומנויות ניהול ומנהיגות, טיולים מיוחדים באופני צוות ועוד. הפעילות בשיטת "הכוון הזנק", מגוונת ובעלת מסרים בנושאים רבים, המותאמים לתכניות ההדרכה של היחידות השונות – כל זאת במסגרת תרבות יום א', בה חיילים עוסקים בפעילות תרבותית בימי ראשון בבוקר או במסגרת פעילות חינוכית של היחידה.

אנו מאמינים, שעבודה משותפת בפיקוח, התורמת להעברת מסרים חינוכיים בדרך חווייתית ויצירתית, מביאה תוצאות הרבה יותר טובות מלימודים עיוניים פרונטליים.

יילים בסדיר, צריכים לחוות את החוויה של הפעילות – כך המסר המועבר מופנם בצורה החזקה והמשמעותית ביותר.

הפעילויות בויטמין שיא הן אינטראקטיביות ובנושאים כדוגמת – זהות ישראלית, יחיד וקבוצה, כוח רצון, מסוגלות, כוח הקבוצה ועוד. כל קבוצת פעילות, מלווה על ידי מדריך בשטח שמנחה את הפעילות. לאחר הפעילות במתקנים נערכת סדנה מסכמת, בה מתורגמים המסרים החינוכיים ומקושרים למטרות הסדנה תוך סיכום התובנות האישיות והקבוצתיות מהתהליך ביחס לנושא המתורגל.

אורך הפעילות: 1-5 שעות
מספר משתתפים: עד 15 בכל קבוצה
ניתן להפעיל בו זמנית עד 500 משתתפים.

 

למלא מצברים: יום כיף לגיבוש והעצמה

מחפשים רעיון מקורי להיכרות וגיבוש של המחלקות והצוותים בפלוגה? רוצים למצוא דרך טובה שתמלא את המצברים שלהם?  ויטמין שיא מציעה לכם תוכן מרתק ומרענן, בפעילויות מנצחות המיועדות להיכרות וגיבוש צוותים. הפעילויות כוללות: ימי כיף וגיבוש לאוכלוסיות השונות בצבא – חיילים בסדיר, נגדים, קצינים, קורסי קצינים, מפקדים בדרגות שונות וכ"ו.

ידוע כי פעילות מסוג זה, שמוציאה החוצה מהמערכת הצבאית, מאפשרת לחשוב במסגרת שונה ובאווירה אחרת על המשימות הצבאיות הקיימות. מתוך ההנאה נוצר חיבור ונרקמות מערכות יחסים חזקות המשלבות אינטראקציה חיובית בין המשתתפים, גיבוש מוצלח ועבודת צוות שמפעילה אותם בצורה חווייתית ויעילה.

מטרת הפעילות מותאמת לקבוצה, נבחנת בקפידה ומסוכמת מראש. התוצאות מראות כי נוצרת השפעה חיובית רבה על הביצועים המשותפים העתידיים והשגת המטרות של קבוצות המשימה.

החיילים חוזרים לבסיס רעננים, מלאי גאוות יחידה ומחויבים הרבה יותר לפלוגה, למחלקה ולצוות שלהם.

אורך הפעילות: 1-5 שעות , בהתאם למטרות הקבוצה
מספר משתתפים: עד 15 משתתפים.
ניתן להפעיל בו זמנית עד 500 משתתפים.

מעניין ואפקטיבי: פיתוח צוותי משימה ופיקוד

מתכוננים לקראת הערכת הצוות הפיקודי? רוצים לעמוד ביעדים? יש לכם צורך לשפר ביצועים שוטפים או את התקשורת? בויטמין שיא אנו מציעים פעילות שמעניקה כלים יעילים ומיומנויות חדשות להמשך עבודת צוותי המשימה והפיקוד בשגרה. הפעילות מסייעת לפיתוח הצוותים ומשולבת לרוב במסגרת הדרכות, ימי צוות, קורסים או בכל מסגרת אחרת בה עולה הצורך ל פיתוח צוות. כל זאת על מנת להשיג מטרה משותפת, באמצעות חוויה אתגרית וערכית כאחד.

מבנה הפעילות מחולק לשלושה חלקים:

חלק ראשון – סדנת פתיחה
הפעילות, שמטרתה ליצור מכנה משותף, נפתחת עם סדנה מעוררת מחשבה בנושאים מגוונים, המותאמים לצוות ולמטרות הפעילות למשל: אופן ההתמודדות עם שינוי, חשיבה יצירתית, יציאה מאזורי הנוחות, שיתוף פעולה ועבודת צוות, מנהיגות ועוד.

חלק שני – פעילות בשטח
בתום סדנת הפתיחה תצא הקבוצה לפעילות בשטח כשהיא מלווה במנחה ותעבור בין מתקנים אתגריים מגוונים. במסגרת הפעילות יקבלו הצוותים סדרת משימות מאתגרות במובנים פיסיים ומנטאליים, בסביבה חדשה ושונה מהרגיל. במהלך פעילות השטח יבואו לידי ביטוי יכולות ומיומנויות אישיות וקבוצתיות כאחד. בהיבט האישי תפגיש הסדנה את המשתתפים עם יכולות כגון: כושר מנהיגות, יכולת ביטוי ודרכי תקשורת בינאישית, מסוגלות אישית וקבוצתית, יכולת עבודה בצוות, התמודדות עם קבלת סמכות ולקיחת אחריות. בהיבט הקבוצתי יבואו לידי ביטוי יכולות כגון: קבלת החלטות בקבוצה, ניהול משימות, יכולות תקשורת, התמודדות עם תלות הדדית וכדומה.

חלק שלישי – ניתוח ביצועים והתנהגויות
מטרות הסדנה מושגות באמצעות תהליכי עיבוד והנחייה קבוצתית. בסיום המשימות מתקיים ניתוח ביצועים והתנהגויות בהיבטים אישיים וקבוצתיים, תוך מתן דגש להתרחשויות בשטח והרחבתן למשימות הקבוצה בשגרה. תהליך ההתנסות ועיבודו, מאפשרים למידה, הפנמה ויישום של חזקות, תוך רכישת כלים ומיומנויות. בטווח הארוך, ישמשו התוצרים ככלים אפקטיביים להמשך עבודת הצוות בשגרה.

 

מתקדמים: פיתוח מנהיגות צבאית

מנהיג טוב הוא מנהיג אמיץ שיודע לקבל הכרעות לא פשוטות ולהוביל את מסגרתו בדרך הטובה ביותר להגשמת המטרה. התכנית לפיתוח מנהיגות של ויטמין שיא, משלבת סדנאות מעשיות לפיתוח כישורי מנהיגות, המיועדות לקורסי פיקוד בכיר וזוטר. הפעילויות מתקיימות בהדרכה והכוונה של צוות המדריכים המקצועי והמיומן שלנו. מטרתן לפתח מנהיגות אישית ומנהיגות בקבוצה, להכיר סוגי מנהיגויות, ללמד כיצד להנהיג כשנדרש ומתי נכון לוותר ולפנות מקום למנהיג אחר מהקבוצה.

במהלך הפעילות המשתתפים חווים סוגי מנהיגות שונים, רואים מהן התכונות שנדרשות למנהיג, מהם הערכים של מנהיג מוביל, מתי נדרש או לא נדרש מנהיג, מי קובע מי הוא המנהיג ומה המאפיינים של מנהיגים חיוביים ושליליים.

הפרט בקבוצה זוכה לכלי הערכה ובחינה עצמית של יכולותיו התפקודיות והמנהיגותיות במצבים שונים במטרה שיעשה בהם שימוש נכון בחיים הצבאיים במסגרת המשימות השונות בהן ייקח חלק הן כמפקד והן כמונהג.

אורך הפעילות: 2-5 שעות בהתאם למטרות הפעילות.
מספר משתתפים: עד 15 משתתפים.
ניתן להפעיל בו זמנית עד 500 משתתפים.

הגיע הזמן לצאת מהשגרה, לפתוח את הראש ולמלא מצברים ביום כיף אינטראקטיבי שמותאם במיוחד לכם

צרו אתנו קשר – נשמח לענות על כל שאלה ולתכנן אתכם את יום הגיבוש הבא

אתה יכול לגלות טוב יותר את אופיו של אדם במשך שעה אחת של משחק מאשר בשנה שלמה של שיחה
אפלטון

  צרו איתנו קשר

  נגיע אליכם לכל מקום בארץ
  או שתגיעו אלינו לפארק ויטמין שיא בירוחם

  ×
  img

   דברו איתנו

   צרו איתנו קשר

   טלפון להזמנות

   0547959237

   כתובת המייל שלנו

   vitamin.odt@gmail.com

   הכתובת שלנו

   השקד 1400, ירוחם, מיקוד 80500